تنها مکان مجاز توزیع و فروش انواع مکمل ها ، داروخانه ها می باشند

تاریخ انتشار: ۱۳۹۸/۰۴/۱۱ ۱۰:۰۹ | تعداد بازدید: 31

مکمل های ورزشی یک یا چند ماده مغذی اولیه را در رژیم غذایی تکمیل میکنند و ورزشکاران جهت تامین مواد مغذی بیشتر ، جلوگیری از کمبود مواد غذایی و ایجاد اثرات نیروزا ازانان بهره میگیرند .

در حال حاضر با توجه به تحریم های اقتصادی و ایجاد محدودیت در نقل و انتقالات بانکی خارج از کشور زمینه قاچاق برخی کالاها منجمله مکمل های ورزشی افزایش یافته و می تواند به سلامت مردم به طور مستقیم آسیب برساند.

دکتر شیما نصراله الحسینی بیان کرد: بر اساس آمار سازمان غذا و دارو ،نیمی از مکمل های ورزشی موجود در بازار قاچاق است که می تواند صدمات جبران ناپذیری به سلامت این گروه از افراد وارد نماید .

از آنجائیکه ایمن بودن فرآورده مورد نظر مهم ترین فاکتور در انتخاب دارو و مکمل های ورزشی است تا از بروز اثرات جانبی آن بکاهیم ، استفاده از تولیدات داخلی این فرآورده ها می تواند گامی ارزشمند در مقابله با قاچاق کالا و به دنبال آن مقابله با تحریم ها برداشت و از سلامت و ایمنی داروهای تهیه شده اطمینال حاصل نمود . شرکت های تولید کننده دارو و مکمل های ورزشی داخلی به طور رسمی و بر اساس قوانین و موازین وزارت بهداشت و طی بازرسی های مستمر از تمام خط تولید فعالیت میکنند و محصولات به دست آمده طی آنالیز و آزمایشات گوناگون قرار میگیرند تا با تضمین سلامت این تولیدات از آسیب به سلامت جوانان پیشگیری شود .